Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Kabelová televize

V naší obci můžou občané využít služeb společnosti Kabelová televize CZ s.r.o., která nabízí příjem televizních programů a vysokorychlostní připojení k internetu pomocí místních kabelových rozvodů.

Infolinka: 848 800 858    (v provozu denně od 7.00 do 22.00 hod – včetně víkendů a svátků)

Nabídka programů kabelové televize

Lokální kabelová televize je vysílána jak v analogové, tak i v digitální podobě.

Nabídka televizních a kabelových služeb

Analogové vysílání

Klasické analogové vysílání je možné na všech televizorech různého data výroby bez nutností dalších investic do set-top-boxu. Nevýhodou je však velká náchylnost na sílu signálu. Někdy může docházet k šumění nebo zrnění obrazu. Tyto nedostatky jsou ošetřeny v digitálním vysílání.

Digitální vysílání

Hlavní výhoda pozemního digitálního vysílání je v jeho příjmu a kvalitě. Digitální vysílání buď přijímáte – máte krásný čistý obraz i zvuk, nebo nepřijímáte. Nic mezi tím. Žádný obraz z duchy, šuměním, zrněním, … Digitální vysílání je totiž méně náchylné na rušení. Navíc diky použitéímu kódování a  lepšímu využití kmitočtového spektra, nabíží možnost příjmu signálu ve vysokém rozlišení – známé jako HD vysílání.

Pro příjem digitálního vysílání je nutné ověřit, zda Váš televizor podporuje příjem signálu dle standartu DVB-C. Případě, že Váš televizor tento standart podporuje (většinou se jedná o novější televizory), stačí v menu daného televizoru přepnout na digitální vysílání a naladit programy. Pokud jste majitelem televizoru staršího data výroby, je nutné k digitálnímu příjmu dokoupit set-top-box podporující DVB-C. Takový model je možné koupit v úřední hodiny na obecním úřadu.

Vysokorychlostní internet přes kabelovou televizi

Připojení k internetu přes kabelovou televizi nabízí vysokou rychlost, stabilitu a nízké odezvy. To vše díky kabelovým rozvodům, které nejsou rušeny jako například bezdrátové připojení Wifi 802.11 a,b,g,n, kde může docházet s výpadkům signálu.

KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o., Ruská 8, Praha 10

Soubor:
Programova_nabidka_KT_ONV.pdf