Verze pro tisk

Aktuální hlášení obecního rozhlasu

Datum: 3. 4. 2020

 1. Případný zápach z odpadu v ulicích Nádražní, Kunovská nebo Dědina je způsoben bezvýkopovou opravou kanalizace v ulici Nádražní. Prosíme, řádně větrejte. Děkujeme za pochopení OU. 
 2. Lékárna SALVIA oznamuje občanům, že přístí týden od pondělí do středy bude otevřeno od 8 do 14 hodin. Obědová přestávka od 12 do 13 hodin bude zachována. Ve čtvrtek bude otevřeno od 8 do 13 hodin bez obědové pauzy. 
 3. Římskokatolická farnost v Ostrožské Nové Vsi oznamuje, že touto nedělí - tzv. Květnou nedělí - vstupujeme do Svatého týdne, kterým se připravujeme na velikonoční svátky. Všechny bohoslužby v našem kostele se budou konat bez účasti veřejnosti. K těmto bohoslužbám se můžete připojit duchovně ve svých domácnostech. Využívejte bohoslužby, které poskytují sdělovací prostředky např. televize NOE a LUX, radio Proglas a další. Tuto neděli během dopoledne v našem kostele bude při mši svaté žehnání ratolestí, které si můžete odpoledne z našeho kostela odnést domů. Kostel bude do 18 hodin otevřen. Počátkem příštího týdne budou na webových stránkách farnosti uveřejněny další informace, týkající se slavení Velikonoc. Návštěva nemocných se odkládá až na dobu po skončení pandemie. Pokud by se někomu zhoršil zdravotní stav, informujte ihned telefonicky kněze ve farnosti. 
 4. Oznamujeme občanům, že na poště Partner v naší obci jsou stále k dispozici roušky od dobrovolníků, kterým tímto také děkujeme za pravidelné zásobování. 
 5. Upozorňujeme občany, kteří jsou v domácí karanténě, že mají zůstat výhradně doma s výjimkou návštěvy lékaře. Nechoďte, prosím, na veřejná místa, což je také prostranství před vašim domem, kde hrozí kontakt s cizími lidmi. Dále upozorňujeme, že domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek, kapesníků, plastů, skla a jiného papíru) ukládat do pytlů a zavázané pytle odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu. Po dobu, co jste v karanténě netřiďte odpad a neukládejte jej do barevných kontejnerů. Chraňme tak společně pracovníky třídících linek, kterým by jinak hrozilo riziko nákazy. 
 6. Ředitelka základní školy informuje rodiče dětí narozených od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014, kterých se týká zápis do 1. tříd školního roku 2020/2021, že dle opatření ministerstva školství s ohledem na rozhodnutí vlády o vyhlášení nouzového stavu proběhnou zápisy bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Zákonní zástupci musí doručit žádost o přijetí se zápisovým listem a kopií rodného listu nebo žádost o odklad v době od 1. 4. do 30. 4. jedním ze způsobů, který je uveden na úřední desce školy, obce a webových stránkách školy. Na webových stránkách školy naleznete všechny formuláře. 
 7. Vážení spoluobčané, z důvodů nařízení vlády jsme byli nuceni uzavřít až do odvolání Sběrný dvůr. V této souvislosti vás moc prosíme, abyste nevysypávali odpad do polí a křovin kolem naší obce a nevytvářeli nelegální skládky. Sběrný dvůr se jistě brzy otevře a věřím, že do této doby najdete doma místo pro uložení vlastního odpadu. Děkujeme 
 8. Potraviny U Bujáků oznamují občanům, že do pátku 3. dubna zapisují koláčky, vážený tvaroh, trubičky a jiné potraviny na Velikonoce. 
 9. Oznamujeme občanům, že provoz na všech autobusových regionálních linkách v závazku veřejné služby Zlínského kraje je veden od 30. března podle jízdních řádů, které platí o letních prázdnináchV systému IDOS se změny zobrazí nejpozději 30. března. 
 10. Praktický lékař doktor Mrazík a doktorka Stránská vyzývají pacienty, aby do prostor ordinace nevstupovali bez předchozí domluvy. Ordinace funguje v omezeném režimu a čekárna je uzavřená. Objednávejte se, prosím, na telefonu 702 119 742 k panu doktorovi Mrazíkovi a na telefonech 572 598 338 a 775 966 190 k paní doktorce Stránské. Do odvolání lékař neprovádí preventivní prohlídky ani posudkovou činnost. Odběry na COVID-19 indikuje praktický lékař či lékař pohotovostní služby – pro symptomatické pacienty (s horečkou více než 37,5 stupňů, suchý kašel, dušnost). Při podezření na COVID-19 se nařizuje domácí izolace ( e-neschopenka na 14 dní u všech – tedy i OSVČ, důchodci, studenti, home office). K odběrům doporučí lékař pacientovi přijet na odběrové místo autem v předem stanovený čas. Odběrové místo je nyní  jen jedno, a to ve Zlíně, Peroutkovo  nábřeží 434 – tj. parkoviště za budovou Zdravotnické záchranné služby ve Zlíně. Pokud pacient není schopen přijet, nahlásí praktický lékař či lékař pohotovostní služby odběr v místě bydliště. Vzhledem k velkému počtu takto požadovaných vyšetření může čekat pacient i 2 dny. 
 11. Oznamujeme občanům, že s platností od úterý 24. března se nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry. Omezení se nevztahuje na výkon povolání a účast na pohřbu. 
 12. Informujeme občany, že Česká vláda schválila zákaz vycházení bez roušky nebo jiné ochrany obličeje. V prodejnách potravin o prodejní ploše nad 500 m smí od 8:00 a 10:00 hodinou nakupovat pouze osoby starší 65 let. Žádáme ostatní obyvatele o respektování tohoto omezení. Dále vyzýváme občany k respektování všech opatření vydaných vládou České republiky, především o respektování zákazu volného pohybu osob. Osobám starším 65 let doporučujeme nevycházet po dobu trvání pouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.  
 13. Ředitelka MŠ Ostrožská Nová Ves oznamuje rodičům, že formuláře "Žádost o ošetřovné" pro zaměstnavatele si můžete vyzvednout v budově mateřské školy po předchozí telefonické domluvě s ředitelkou MŠ na čísle 732 259 979. 
 14. Důrazně žádáme občany, aby služeb pošty Partner v naší obci využívali skutečně pouze v nejnutnějších případech. Otevírací doba je v pondělí, středu a pátek od 8 do 11 hodin a v úterý a ve čtvrtek od 13 do 16 hodin.
 15. Obecní úřad nabízí pomoc s donáškou potravin, základní drogerie a léků osaměle žijícím seniorům, lidem v karanténě a nemocným. V případě potřeby volejte od 8 do 13 hodin na telefon 608 962 669. K dispozici je také omezený počet roušek, které vyrábí dobrovolníci. 
 16. Úřední hodiny obecního úřadu Ostrožská Nová Ves jsou až do odvolání stanoveny na pondělí od 8 do 11 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin.  
 17. Prodejna potravin na obchodním domě oznamujem občanům, že až do odvolání se ruší nedělní prodej
 18. Vzhledem ke snaze o zamezení šíření nákazy COVID-19 s okamžitou platností odkládá Uherskohradišťská nemocnice všechny preventivní a plánované výkony a vyšetření, jak ambulantní, tak operační. K domluvě na nových termínech budou pacienti kontaktováni na jimi sdělených telefonních číslech. Děkujeme za pochopení.
 19. Restaurace U Racka nabízí od pondělí 16. 3. 2020 možnost odběru obědů do vlastních jídlonosičů za zvýhodněné ceny. Menu včetně polévky od 89 – 99 Kč. Gramáž masa v menu je 150 g. Menu je potřeba si nahlásit den předem a to do 14 hodin. K vyzvednutí bude v restauraci mezi 10 až 12:30 hodinou. Od od dnešního dne je také možnost rozvozu po ONV. Více informací včetně jídelního lístku bude možné nalézt na sociálních sítích, v restauraci nebo zaslat přes email. Telefon: 572 598 119, email: hotel@uracka.cz
 20. Restaurace Golf Resort JEZERA oznamuje občanům, že z důvodů nařízení vlády mají zavřeno. Restaurace však nabízí obědy, které si můžete vzít s sebou od pondělí do pátku od 11 do 14 hodin. Menu je zveřejněno na webu nebo facebooku. Objednávky můžete provádět na telefonu 572 501 744. 
 21. Ředitelka Základní školy oznamuje rodičům žáků, že po dobu uzavření základní školy jsou úřední hodiny stanoveny pouze na pondělí a středu od 9 do 11 hodin. 
 22. Slovácké vodárny a kanalizace Uherské Hradiště oznamují svým zákazníkům, že s okamžitou platností ruší úřední dny na všech svých pracovištích. 
 23. Paní knihovnice Hana Uherková oznamuje, že pennyboard zapomenutý v knihovně je k vyzvednutí na obecním úřadě. 
 24. Oznamujeme občanům, že se v pokladně obecního úřadu prodává stolní kalendář s fotografiemi z obce, který si můžete zakoupit za 75 Kč za kus. V kalendáři jsou vyznačeny důležité telefonní kontakty, otevírací doby, společenské akce a svoz odpadů. 
 25. Program Fotbalového klubu Ostrožská Nová Ves

 26. Svoz odpadu 9. 4. a 10. 4.  - Oznamujeme občanům, že svoz komunálního odpadu proběhne ve čtvrtek 9. a v pátek 10. dubna

 27. Svoz plastů 23. 4. - Oznamujeme občanům, že svoz plastů se uskuteční ve čtvrtek 23. dubna.  

 28. NABÍDKA PRÁCE:

 29. Základní škola Ostrožská Nová Ves přijme uklizečku. Nástup možný ihned. Zájemci zasílejte životopis na adresu zsostrnves@uhedu.cz. Dále základní škola přijme asistenta pedagoga. Více informací u ředitelky základní školy. 

 30. INZERCE: 

 31. Zelenina Juvita Uherský Brod prodává certifikované sadbové brambory z Vysočiny, cibuli a konzumní brambory s dovozem domů. Objednávejte na telefonních číslech: 777 880 988 nebo 606 575 578. 

 32. Konec inzerce.