Verze pro tisk

Aktuální hlášení obecního rozhlasu

Datum: 20. 5. 2022​

 

 1. Oznamujeme občanům, že v pondělí 23. května 2022 budou firmou STRABAG a. s. zahájeny práce na rekonstrukci místních komunikací v ul. Květná, Zahradní a Mírová. Žádáme občany bydlící v dané lokalitě o dodržování omezení nutných k realizaci stavebních prací. Více informací a přibližný časový harmonogram naleznete na webových stránkách obce. Děkujeme za pochopení.

 2. Slovácké vodárny a kanalizace, a. s. oznamují svým odběratelům, že v době od  17. května 2022  do  25. května 2022 bude prováděn v ONV v části Chylice odečet vodoměrů. Žádáme občany, aby umožnili bezproblémový přístup k měřícímu zařízení. ​Společnost děkuje odběratelům za vstřícnost.

 3. Společnost EG.D, a.s. oznamuje občanům, že v Ostrožské Nové Vsi v ul. Záhumení, Lhotská, Hřbitovní, Školní nebo její části, bude dne 30. května 2022 od 7:30 do 14:30 hodin přerušena dodávka elektrické energie z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy. Více informací naleznete na webových stránkách obce nebo na úřední desce.

 4. Oznamujeme občanům, že ve středu 25. května a ve čtvrtek 26. května vždy v čase od 8 do 15 hodiny budou prováděny v Ostrožské Nové Vsi v ul. Dědina a Záhumení ODEČTY PLYNOMĚRŮ firmou NTL Forensics, a. s. Prosíme občany o zpřístupnění plynoměrů, případně o vyfocení výrobního čísla plynoměru a jeho stavu a zaslání na tel. číslo 735 185 010, případně na email info@gasnet.cz. Pokud se tímto způsobem odečet nepodaří zístkat, bude Vám vložen do schránky informační leták s instrukcemi o nahlášení samoodečtu náhradní cestou. 

 5. Základní škola Ostrožská Nová Ves informuje, že tradiční sběr starého papíru se bude konat v pondělí 13. června 2022. Sběr bude probíhat formou soutěže ročníků. Svázané noviny, tiskoviny, časopisy, ale i kartony a lepenku můžete do školy přivézt v čase od 8.00 - 15.30 hod. Děkujeme za vaši podporu.

 6. Místní knihovna nabízí vyřazené časopisy na prodej za 1 Kč za kus. Tituly: Betynka, Bylinky, Koně a hříbata, Krásný rok, Kreativ, Maminka, Meduňka, Naše rodina, Receptář, Reflex, Regena, Regenerace, Rodiče.

 7. Oznamujeme občanům, že od 26. května 2022 začnou na místním hřbitově probíhat práce na vybudování nových urnových míst včetně oprav chodníku. Prosíme majitele hrobových míst v označené části urnového háje, aby si vyklidili výzdbobu včetně žulových pásků pod lampami. Děkujeme.

 8. Upozorňujeme občany, že od pondělí 16. května 2022 platí přísný zákaz vstupu na rekonstruovanou část cyklostezky mezi Ostrožskou Novou Vsí a Uherským Ostrohem. Důvodem je zahájení prací spočívajících v pokládce betonu. Jakmile dojde k narušení čerstvého povrchu, není možné již opravit. Děkujeme za pochopení. 

 9. Český telekomunikační úřad informuje o zahájení provozu základnových stanic nových mobilních sítí. Dojde ke zlepšení kvality a dostupnosti mobilních služeb, ale za určitých nepříznivých podmínek může způsobit zhoršení kvality televizního signálu přes anténu. Více informací naleznete na webových stránkách obce ONV.

 10. Oznamujeme občanům, že poslední dobou dochází k opakovaným případům vandalismu v naší obci. Jde zejména o rozbíjení oken a nedodržování pořádku na dětských hřištích. Prosíme občany, především mládež o dodržování pořádku a nepoškozování majetku, který slouží nám všem. Děkujeme.

 11. Státní veterinární správa informuje drobné chovatele drůbeže, že se v našem regionu vyskytlo onemocnění ptačí chřipky. Základním preventivním opatřením je zabránit kontaktu domácí drůbeže s volně žijícími ptáky. 

 12. Obecní úřad nabízí donášku obědů a nákupu pro osoby v karanténě. Službu si můžete objednat na telefonech: 739 573 352. Na dané číslo stačí zavolat nebo zaslat SMS. Po finanční stránce se přijdete vyrovnat po ukončení karantény. 

 13. Oznamujeme občanům, že po celém okraji naší obce probíhá vytýčení hranic připravovaných pozemkových úprav. Instalované dřevěné kolíky slouží k tomuto účelu. Prosíme neničte je a nevytahujte. Děkujeme.

 14. Oznamujeme občanům, že od 1. dubna budou přistaveny kontejnery pro sběr BIO odpadu na ul. Na Hrázi a na ul. Sportovní u areálu Jokova.

 15. KULTURA:

 16. Skanzen Strážnice pořádá v neděli 22. května 2022 od 9 do 17. hodin akci „Skanzenem z pohádky do pohádky“. Je pro vás připravena spousta her a soutěží na motivy pohádek. Uvidíte zpracování dřeva, tradiční řemesla, výstavu hospodářských zvířat, přípravu pokrmů a nebude chybět ani jarmark a dětská dílna. Na shledanou tuto neděli ve skanzenu Strážnice.

 17. Ranč u Pálenice v Uherském Ostrohu pořádá v sobotu 28. května od 15. hodin Den dětí na Ranči. Pro děti budou připravené atrakce ze sladkou odměnou, malovaní na obličej, jízda v pony kočáře a mnoho dalšího. Večerní zábavu zpříjemní kapela Eldorádo. Těší se na vás Ranč u Pálenice. (9x)

 18. Komunitní centrum Na Dědině srdečně zve všechny děti, rodiče, prarodiče na Pohádkový les, který se koná 28. května 2022 od 14 do 17 hodin v Uherském Ostrohu v areálu myslivny. Pro děti je připravena stezka s úkoly se spoustou pohádkových bytostí. Těšit se můžete také na doprovodný program. Odpoledne nám zpříjemní country skupina Eldorado a občerstvení zajistí PARKára kavárny V PARKU z Veselí nad Moravou. Akce se koná za každého počasí! Na všechny se moc těšíme!

 19. ZUŠ Folklorika oznamuje občanům, že ve dnech 8. - 9. června 2022 se v čase od 14 - 18 hodin uskuteční TALENTOVÉ ZKOUŠKY pro hudební, taneční a výtvarný obor. Zájemci můžou vyplnit přihlášku na stránkách školy www.zusfolklorika.cz/cz/dokumenty a poté se dostavit k talentové zkoušce, která proběhne na Památkovém domku v Ostrožské Nové Vsi.

 20. Obec Ostrožská Nová Ves Vás srdečně zve na výstavu obrazů Boženy Borýskové - Nekonečná linie, která bude probíhat od 4. května do 22. června v galerii obce Ostrožská Nová Ves.

 21. Okresení agrární komora Kroměříž zve občany na 13. ročník Zemědělské výstavy Kroměříž 2022, která se uskuteční v sobotu 11.června 2022 v Kroměříži – Kotojedech, v areálu akciové společnosti NAVOS Kroměříž.

 22. Nadační fond Folklorika s podporou obce Starý Hrozenkov si vás dovolují pozvat na druhý  ročník festivalu dětských souborů a skupin Folklorika Fest 2022, který se uskuteční v termínu od 16. do 19. června v přírodním amfiteátru Kopaničářských slavností ve Starém Hrozenkově. Folklorika Fest přivádí na podium hvězdy současné hudební i taneční scény společně se stovkami žáků základních uměleckých škol z Čech, Moravy, Slezska i Slovenska. Novinkou letošního ročníku je jeden festivalový den navíc. Vystoupí v něm  zlatá slavice Ewa Farna, populární slovenský rapper Kali a další. Na festival je pouze 1. den vstupné 360,- ostatní dny je vstup zcela zdarma. Celý program a všechny praktické informace jsou dostupné na internetové stránce www.zusfolklorika.cz (od 9.6)

 23.  SPORT:

 24. NABÍDKA PRÁCE: 

 25. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, zkušební stanice v Uherském Ostrohu - Kvačicích, přijme do pracovního poměru brigádníka nebo brigádnici na období červen až říjen. Zájemci hlaste se na tel. čísle 605 459 189 nebo přímo u vedoucího zkušební stanice v Uherském Ostrohu. (3x)

 26. Ranč u Pálenice přijme parťáky do svého týmu. Informace přímo na ranči  v Uherském Ostrohu každou sobotu a neděli. (9x)

 27. Rakouská společnost SEIKO Flowcontrol, spol. s r.o. Blatnice pod Svatým Antonínkem přijme do hlavního pracovního poměru zaměstnance na následující pozice: Soustružník, Frézař a Zámečník. Zaměstnavatel nabízí zajímavé platové podmínky, prémie za výkon, motivační příspěvek, příspěvek na stravu, dovolenou nad rámec zákoníku práce a další benefity. Nástup možný ihned. Více informací na telefonu 777 198 506 nebo osobně v sídle společnosti SEIKO Flowcontrol v Blatnici pod Svatým Antonínkem. (3x)

 28. INZERCE:
 29.  Zelenina Juvita Uherský Brod bude v pátek 20. května od 8:20 do 8:40 hodin, prodávat na parkovišti u obchodního domu Slovenské rajčata, papriky, okurky dále konzumní brambory, nový česnek, cibuli, jablka a další ovoce a zeleninu. Dále nabízíme žampiony, hlívu ústřičnou, olejové svíčky a med. 

 30. Kominictví Jan Konečný z Hluku bude v naší obci od 2. května do 31. května 2022 provádět kontrolu a čištění komínů a spalinových cest s vystavením zprávy o porovedené kontrole. Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 775 680 403. (5x)

 31. KOBERCE TREND mají mimořádnou akci mínus 25% na všechno zboží! Pouze od středy 18. května 2022 do soboty 21. května 2022 mínus 25% na vše. Přesvědčte se o skvělých cenách na koberce, pvc, vinyl, laminát a další sortiment v prodejně Koberce Trend Prostřední 281, Veselí nad Moravou.