Verze pro tisk

Aktuální hlášení obecního rozhlasu

Datum: 24.5. 2018

 1. Upozorňujeme občany, že popelnice poškozené při svozu komunálního odpadu jsou jejich výhradním majetkem a obec ani svozová firma neručí za jejich stav. Případný nákup nové popelnice jde plně k tíži majitele. Pokud má domácnost větší množství odpadu, doporučujeme pořídit více menších nádob a nedávat do popelnic odpad, který tam nepatří (stavební suť, sklo, posečenou trávu apod.).Vyzýváme občany, aby odpad třídili a využili služeb sběrného dvora, případně kontejnerů na separovaný odpad v obci. Děkujeme za pochopení. 

 2. Restaurace U Racka zve srdečně občany na letní grilování. V pátek od 17 hodin a v sobotu po celý den se můžete těšit na domácí burgery, kebab, steaky, ryby a další pochoutky. 

 3. Společenost Slovácké vodárny a kanalizace, a. s. oznamují svým odběratelům, že v době od  22. května 2018  do  30. května 2018 bude prováděn odečet vodoměrů v části obce Chylice. V Ostrožské Nové Vsi se budou odečty vodoměrů provádět až v měsíci červenci.Žádáme občany, aby umožnili bezproblémový přístup k měřícímu zařízení. 

 4. Oznamujeme občanům, že v pokladně obecního úřadu se prodávají vstupenky na divadelní představení Manželský čtyřúhelník, Krkonošské pohádky pro děti a koncert cimbálové muziky Grajcar. 

 5. Potraviny ENAPO na Kopanicích hledají brigádníka s možností nástupu ihned. Více informací v potravinách.   

 6. Žádáme majitele psů, aby po svém pejskovi uklízeli. Množí se stížnosti na znečištěné předzahrádky rodinných domů. 

 7. Občan Ostrožské Nové Vsi nabízí za odvoz cca 350 ks kunovské střešní krytiny. Více informací na obecním úřadě.  

 8. Srdečně zveme občany do prostorů galerie v knihovně na výstavu fotografií FOTOGRAFEION. Otevřeno je dle pracovní doby místní knihovny. Výstava potrvá do 5. června 2018.   

 9. Oznamujeme občanům, že almanach o činnosti spolků a organizací v Ostrožské Nové Vsi a Chylicích - Člověk s člověkem si můžete zakoupit v pokladně obecního úřadu za 100 Kč. V nabídce jsou také omalovánky uherskohradišťského regionu za 50 Kč/ks a pohlednice obce za 5 Kč. 

 10. Neděle 3.6. - Obec Ostrožská Nová Ves a Sirnaté lázně srdečně zvou občany na nedělní odpoledne s dechovkou do lázeňského parku. K tanci i poslechu hraje dechová hudba Vlčnovjané. 

 11. Neděle 17.6. - Amfík Bukovina v Popovicích pořádá folkorní odpoledne Slovácků notečků s cimbálovou muzikou Rozmarýnka, dechovou hudbou Šohajka a Frantou Uhrem z Lanžhota. Cena vstupného 200 Kč, předprodej na Obecním úřadě v Popovicích. 

 12.  Oznamujeme občanům, že podle platné obecně závazné vyhlášky Tržního řádu 1/2013 je v obci zakázán podomní prodej. Upozorňujeme proto občany, že ani zástupci společností nabízející v obci levnější elektřinu a plyn, povolení k nabízení svých služeb nezískali.