Verze pro tisk

Vážení uživatelé služeb kabelové televize, pro bezproblémový příjem televizního signálu si musíte pořídit Set-top box pro příjem digitálního pozemního vysílání DVB-T2, ale i s podporou pro příjem kabelové televize DVB-C. Nebo jen set top box DVB-C. 

 

Vážení zákazníci kabelové televize,

pozemské analogové televizní vysílání bylo v České republice ukončeno v roce 2011 a všechny analogové televizní vysílače byly demontovány a sešrotovány. Naše společnost KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o. pro Vás všechny zajistila svými technickými prostředky prodloužení analogového televizního vysílání v obecní síti v Ostrožské Nové Vsi o deset let.   Hlavním důvodem zachování tohoto analogového vysílání byla naše snaha umožnit Vám využívat v domácnosti dlouhodobě staré analogové televizní přijímače.

     V současné době je provozovaná technologie pro doplňkovou distribuci analogového televizní vysílání značně zastaralá, nová se nevyrábí a není již dále možné zajistit požadovanou kvalitu poskytované služby. Zároveň dle našeho odhadu využívá příjem analogové vysílání v kabelové síti se starými televizory méně jak 5 % našich zákazníků. Většina domácností již vlastní televizní přijímače, které umožňují digitální televizní příjem DVB-C , takže vypínání analogového vysílání se jich netýká. Obdobná situace je i s doplňkovou distribucí TV programu ve formátu DVB-T.

      Základní distribuce TV programů ve formátu DVB-C zůstává v kabelové síti v plném rozsahu zachována.

Televizor pro kabelovou televizi musí být vybaven tunerem DVB-C, kterým jsou v současné době vybaveny všechny televizory známých výrobců (SAMSUNG, LG, SONY, PHILIPS apod.) Jiná podmínka pro příjem TV programů není.

Nákup nového televizoru orientačně pořídíte:

  • již od 3500,- Kč pro velikost uhlopříčky 32 palců,
  • již od 5700,- Kč pro velikost uhlopříčky 43 palců,
  • již od 6300,- Kč pro velikost uhlopříčky 43 palců v provedení SMART,
  • již  od 8000,- Kč pro velikost uhlopříčky 48 palců

Pokud máte zájem o rozšíření programové nabídky o doplňkové balíčky, které jsou kódované (sport, filmy, erotika, příroda), je nutné si od nás pořídit CA modul s dekódovací kartou.

Pro využití „červeného tlačítka“ – služby HbbTV musí mít televize funkci SMART. Podmínkou pro správnou funkci služby HbbTV je kvalitní připojení k internetu, které Vám rádi zajistíme.

Vypínání analogového a DVB-T vysílání bude realizováno dle následujícího harmonogramu:

  • 1. června bude vypnuto 14 analogových programů a 23 programů šířených ve formátu DVB-T .
  • 8. června bude vypnuto zbývajících 9 analogových programů a 10 programů šířených ve formátu DVB-T, a to ze skupiny ČT, NOVA, PRIMA a Barrandov.

Důvodem tohoto postupného vypínání zastaralého formátu vysílání je snaha umožnit našim zákazníkům v dostatečném předstihu se na tuto změnu připravit.

V případě, že vlastníte televizi bez DVB-C tuneru, budete potřebovat set-top-box DVB-C, který Vám umožní přijímat více digitálních televizních programů ve vyšší kvalitě a za stejný měsíční poplatek, který platíte nyní.

V mnoha případech stačí pouze stávající televizor přeladit na DVB-C příjem.  Jestliže přeladění není možné, KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o. má pro tyto případy připraveny SET TOP BOXY, které je si možné zakoupit za 690,- Kč nebo pronajmout za 29,- Kč měsíčně.

Ukončením zastaralého formátu vysílání dojde k uvolnění obsazených frekvencí kabelové sítě, které budou v tomto složitém období okamžitě využity pro kapacitní navýšení a zrychlení internetu až do 650 Mbit/s. Technologie pro navýšení této přenosové kapacity internetu je již v Ostrožské Nové Vsi připravena.

Podmínkou pro navýšení rychlosti internetu je u 112 zákazníků výměna zastaralého kabelového modemu, který již nesplňuje požadované nároky na vysokorychlostní internet. Výměna kabelových modemů za modernější proběhne zdarma do konce května tohoto roku.

Omezujícím faktorem pro využívání vysokorychlostního připojení v domácnosti na různé videoslužby je domácí WiFi připojení. Doporučujeme proto našim zákazníkům připojit si svůj počítač nebo televizi k internetu kabelem, pokud to technické možnosti dovolují. Při kabelovém připojení budete moci doma komunikovat rychlostí až 650 Mbit/s, ale nejrozšířenější WiFi standard Vám to omezí na cca 30 Mbit/s na jedno připojené zařízení. U více zařízení připojených v domácnosti přes WiFi se tato rychlost ještě více snižuje, i když máte doma na modemu 650 Mbit/s.

Všem zákazníkům, kteří budou mít k dispozici vysokorychlostní modem nabízíme další internetovou službu s názvem „sledovaniTV“. Tato služba má řadu výhod, které jsou uvedeny v přiloženém letáku.

V případě dotazů je Vám k dispozici naše Zákaznická linka: 848 800 858 nebo nás kontaktujte na e-mail: obchod@ktcz.eu

 

Vaše KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o.