Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Aktuality

Oznámení – MUDr. Pavla Vojtíková – dovolená

Dětská lékařka MUDr. Pavla Vojtíková oznamuje rodičům svých pacientů, že od středy 31. května do pátku 2. června 2023 z důvodu čerpání dovolené NEORDINUJE.

Zastupujícím lékařem v případě nutnosti ošetření je MUDr. František Juřenčák v Uherském Ostrohu po předchozí telefonické domluvě na tel. 572 592 406.

SBĚR PAPÍRU – ZŠ Ostrožská Nová Ves

Základní škola Ostrožská Nová Ves informuje, že se tradiční sběr starého papíru bude konat v pondělí 5. června 2023.

Sběr bude probíhat formou soutěže ročníků. Svázané noviny, tiskoviny, časopisy, ale i kartony a lepenku můžete do školy přivézt v čase od 8:00 do 15:30 hodin.

Omezení provozní doby lékárny

Lékárna Salvia v Ostrožské Nové Vsi bude z technických důvodů otevřena ve čtvrtek 25. května 2023 pouze do 14:00 hodin a v pátek 26. května 2023 bude zcela uzavřena.

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie dne 22. 5. 2023

Společnost EG.D, a.s. oznamuje občanům, že v Ostrožské Nové Vsi bude v pondělí 22. května 2023 od 7:30 do 14:30 hodin přerušena dodávka elektrické energie z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy. 

Vypnutá oblast:

Ulice nebo jejich části: Hřbitovní, Lhotská, Školní.

Podrobný rozpis ulic naleznete v příloze.

Divadelní představení „Královny“

Obec Ostrožská Nová Ves Vás srdečně zve na divadelní představení „Královny“, které se uskuteční v sobotu 20. května 2023 ve společenském sále v Ostrožské Nové Vsi. Předprodej vstupenek za 100 Kč probíhá na pokladně OÚ.

Recykluj mobil

Místní knihovna Ostrožská Nová Ves se i letos přidává k celostátní kampani propagující recyklaci mobilních telefonů, jako jedno z pevných sběrných míst. 

Sběrná a osvětová kampaň tentokráte pod názvem „Recykluj mobil“ proběhne od 2. 5. do 5. 6. 2023 a kampaní podpoříme Jedličkův ústav a školy věnováním 10 Kč z každého odevzdaného mobilu. ​​

Cílem kampaně je chránit přírodu podporou recyklace starých mobilních telefonů. Odevzdávat lze také nabíječky a případně tablety.

V naší knihovně můžete odevzdat mobil během půjčovní doby.

V minulých dvou letech se sběrné kampaně zúčastnilo přes 250 knihoven s výsledným sběrem 7 700 mobilních telefonů. Díky tomu byl finanční příspěvek pro Jedličkův ústav a školy v částce 77 700 korun.

S každým odevzdaným mobilním telefonem se můžete registrovat do soutěže o mobilní telefon v hodnotě 10 000 Kč. 

Pro sesbírané mobily zajistí společnost Remobil ekologické nakládání i zajištění následného opětovného použití, zpracování a materiálového využití v souladu se zákonem o odpadech. Také smazání dat obsažených v mobilech zajišťuje společnost Remobil mechanicky nebo certifikovaným softwarem u každého mobilu.